[ad_1]

لین که فقط 14 روز سن داشت و 3 کیلوگرم وزن داشت ، به دلیل بزرگ بودن تومور خون در کبد مجبور به جراحی اساسی شد.

مشخص شد که کودک لین تومورهای خونی در کبد خود دارد زیرا وی با تشخیص قبل از تولد 29 هفته داشت. سابقه خانوادگی بدون بیماری پزشکی غیر معمول

در 1 روزگی ، به دلیل نفخ و سابقه تومور خون در کبد ، کودک از بیمارستان مرکزی زنان و زایمان به مرکز نوزادان ، بیمارستان ملی کودکان منتقل شد. پزشکان تشخیص دادند کودک تومور خونی دارد که در سراسر کبد پخش می شود ، وریدهای کبدی و آئورت تحتانی را گشاد می کند.

دانشیار دکتر ترن مین دین ، ​​معاون بیمارستان ، با بیان اینکه این یک مورد پیچیده است ، با مشاوره عمومی کل بیمارستان ، تصمیم به انجام جراحی فوری برای برداشتن کبد نوزاد تازه متولد شده گرفت.

برداشتن اضطراری کبد برای نوزاد 14 روزه - عکس 1.

عملیات عمده 3 ساعته با هماهنگی متخصصان موفقیت آمیز بود

به گفته دانشیار پروفسور دکتر Pham Dui Hyen ، معاون بیمارستان ، رئیس گروه جراحی عمومی ، این مورد کودک با تومور خون بزرگ است که به طور کامل به کبد سمت چپ گسترش می یابد. بیماران کودکان اغلب با خطر خونریزی جراحی روبرو می شوند و باعث از دست دادن خون و شوک مرگبار روی میز عمل می شوند. از طرف دیگر ، به دلیل برداشتن مقدار زیادی از کبد ، بقیه کبد پس از جراحی ناکافی است و باعث نارسایی حاد کبدی می شود. علاوه بر این ، کم خونی ، اختلالات انعقادی ، سندرم شکم وجود دارد.

در مورد لینه ، بیمار اطفال دچار افزایش اتساع شکم می شود و باعث افزایش فشار بر شکم می شود ، باعث نارسایی تنفسی و خطر پارگی تومور بدون جراحی اضطراری می شود.

در حین عمل ، فشار خون کودک گاهی بسیار کم می شد ، او مجبور به انتقال مقدار زیادی خون و پلاسمای تازه شد ، اما تمام تیم پافشاری داشتند ، هماهنگ بودند و به خوبی بین جراحان و جراحان کار می کردند. متخصص بیهوشی احیا.

پس از 3 ساعت ، با تلاش تیم جراحی ، عمل جراحی موفقیت آمیز بود ، کودک به بخش مراقبت های ویژه جراحی منتقل شد. پزشکان همیشه از نزدیک مراقب عملکرد بیماران کودکان هستند تا از بروز عوارض بعد از جراحی جلوگیری کنند و همزمان عملکرد بقیه کبد را نیز ارزیابی کنند.

بعد از یک هفته جراحی ، سلامتی کودک به خوبی پیشرفت می کند و به پیشگیری طبیعی منتقل می شود. دفعه بعد ، کودک هر ماه تحت نظارت دقیق قرار خواهد گرفت ، زیرا ممکن است تومور کبد عود کند و در مناطق دیگر ظاهر شود.

V. پنجشنبه[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *