در مقایسه با 1 هفته پیش ، BN1465 تنفس روی دستگاه را متوقف کرده بود ، سلامتی بهتر شده بود و پزشک دیگر از مداخله ECMO (قلب و ریه های مصنوعی) س questionال نمی کرد.

روسای بیمارستان مرکزی بیماری های گرمسیری در 14 ژانویه گفتند که بیمار “در آستانه بهبودی” است و عملکرد ریه نیز بتدریج بهبود می یابد (قبلا آسیب ریه تا 75٪ بود). در حال حاضر ، بیمار لوله تراشه را بیرون آورده ، تنفس اکسیژن را متوقف کرده ، هوا را به تنهایی تنفس کرده ، از طریق دهان غذا خورده و راه رفته است.

با این حال ، بیمار هنوز تا حدی روانی و اختلال در عملکرد کلیه دارد. “ – BSCK2 Nguyen Trung Cap ، معاون بیمارستان ، با Reporter Family & Society ارتباط برقرار می کند.

به منظور تلاش برای کنترل سلامت بیمار ، پزشکان در بیمارستان همیشه از نزدیک نظارت می کنند ، همه کارها را انجام می دهند تا بیمار از “شدید” به “بحرانی” نرسد.

BN1465 ، 61 ساله ، از Ba Ria – Vung Tau ، در 21 دسامبر از ایالات متحده به ویتنام بازگشت ، در Quoc Oai ، هانوی قرنطینه شد.

برای جلوگیری از خطر قرار دادن ECMO ، بیماری که طوفان سیتوکین را تجربه می کند نیز روان پریش است و تحت تأثیر کلیه ها قرار دارد - عکس 2.

BN1465 در بخش اورژانس ، بیمارستان مرکزی بیماری های گرمسیری تحت درمان است. عکس: TL

این زن سابقه لوبکتومی راست دارد. در 26 دسامبر ، او خسته به نظر می رسید ، به بیمارستان منطقه Quoc Oai منتقل شد و سپس در 31 دسامبر به بیمارستان مرکزی برای بیماری های گرمسیری منتقل شد. در روزهای بعد بیمار بسیار خسته بود ، اندام می لرزید ، اشتها از دست می داد. بعد از ظهر 6 ژانویه ، بیمار مجبور به استفاده از آرام بخش ، لوله های لوله شده بود.

در جلسه 7 ژانویه ، دکتر بیمارستان مرکزی بیماریهای گرمسیری گزارش داد که بیمار کم کاری تیروئید ، عضلات ضعیف ، لرز مکرر ، هیپوترمی ، “طوفان سیتوکین” را نشان داد. نارسایی قلبی آشکار ، آمبولی ریوی ؛ استفاده از سرم بیماران را در نظر بگیرید.

برای این مورد ، شورای حرفه ای بیمار به بیمارستان مرکزی برای بیماری های گرمسیری پیشنهاد کرد که همودیالیز را در نظر بگیرند ، قرار دادن ECMO بر روی بیمار. همزمان پارامترهای مایعات را کنترل کنید ، تغذیه وریدی را بهبود ببخشید ، پارامترهای قلبی عروقی و غدد درون ریز را کنترل کنید.

به طور خاص ، شورای حرفه ای همچنین برای کمک به بیمارستان مرکزی بیماری های گرمسیری در درمان سریع بیماران ، بازسازی داروی نادر از بیمارستان مرکزی Quang Nam را هماهنگ می کند. این بیمارستان همچنین منابع انسانی را برای کنترل دقیق وضعیت بیمار تقویت می کند.

در پنجشنبهدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *