[ad_1]

کودکی فقیر و سخت کوش دختر فقیر

در آن زمان Nguyen Thi Oanh تنها در 9 ولایت متولد شد ، در آن زمان فقیرنشین در محله Phu Thanh ، شهرداری هونگ Thanh (منطقه هونگ نگوین ، استان Nghe An) متولد شد. دکتر به مادر اوان گفت که زودهنگام زایمان کند و تأمین خانواده اش دشوار بود.

دانشجویی را ملاقات کنید که سیکادا می خورد ، ظرف شست و 3 نفر از بیماران را استخدام می کند و یک میلیارد VND بورس تحصیلی دریافت می کند - عکس 1.

از زمان تولد ، اوان مشکلات زیادی را متحمل شد ، اما با روحیه یادگیری ، بر همه چیز غلبه کرد تا یک میلیارد VND بورس تحصیلی دریافت کند.

پدر اوان با دیدن اینکه کودک خیلی کم متولد شده است به خانم نگوین تی وین (مادر اوان) گفت که او باید کودک را ترک کند ، اما خانم وین اصرار داشت اوان را بزرگ کند. از آن زمان تاکنون ، 2 نفر درگیری داشته و از هم جدا شده اند. از آن زمان به بعد ، فقط خانم وین فرزند خود را بزرگ می کند.

خانواده وی به ویژه با شرایط سختی روبرو بودند ، خانم وین سخت کار می کرد ، دو مزارع برنج سائو و یک باغ کوچک برای تغذیه دهان دهان کار می کرد: «مادربزرگ من بستری است ، مادربزرگ من از کودکی نابینا بوده است. مادر من را نیز بزرگ کرد ، آنقدر وزن روی شانه او بود ، “اوان گفت.

مادر اوان در یک خانه فرسوده و کوچک و بدون اشیا valu قیمتی از او مراقبت و پرورش می یابد. با گذشت روزها ، دختر 9 پوندی نیز روز به روز از رشد و سلامت بالاتری برخوردار بود.

دانشجویی را ملاقات کنید که سیکادا مصرف کرده ، ظرف شسته و 3 بیمار را استخدام کرده و یک میلیارد VND بورس تحصیلی دریافت کرده است - عکس 2.

به دلیل تولد زودرس ، اوان تنها 9 کیلوگرم وزن متولد شد. پدر Oanh می خواهد از شر من خلاص شود ، اما مادر Oanh اصرار دارد Oanh را بزرگ کند

اوان شروع به کمک به مادرش در کارهای خانه ، پرورش آشپزخانه و باغ و برداشت برنج کرد. شب فرا رسید ، او دوباره با مادرش رفت ، چراغ قوه در دست داشت تا قورباغه ، قورباغه را تمام شب بگیرد تا دونگ اضافی برای خرید برنج بدست آورد. در آن زمان ، اوان با وجود اندام اندک ، بسیار چابک و فعال بود.

اوان در کودکی در سختی و مشقت به دنیا آمد ، اما دوستانش با سخنان تلخ مورد تحقیر قرار گرفتند. بارها اوان این س asksال را می پرسد: “چرا من با دوستان دیگر متفاوت هستم؟” ، سپس به تدریج زندگی بسته تر ، کم بازی تر و کمتر با دوستان هم سن و سال ارتباط برقرار می کند.

“وقتی کلاس 6 بودم ، کم کم متوجه اوضاع خانواده ام شدم. در آن زمان ، مادرم را سرزنش نمی کردم که چرا چنین هستی ، و من آنطور بودم.

بارها می شنوم که شما شایعات ، داستان هایی درباره خانواده من دارید ، اما متوجه نمی شوم که این کلمات باعث می شوند همیشه برای پیشرفت در زندگی سعی در مطالعه بهتر داشته باشم. شاید به همین دلیل است که من همیشه از کلاس 1 تا 12 کلاس دانش آموز خوبی هستم. “

دانشجویی را ملاقات کنید که سیکادا می برد ، ظرف می شست و 3 نفر بیمار را استخدام می کند و یک میلیارد VND بورس تحصیلی می گیرد - عکس 3.

اوان سالهای سخت کودکی خود را به یاد آورد

اراده غلبه بر مشکلات از زمان کودکی با اوانش بوده است ، بنابراین هر زمان که فرصت و فرصت مطالعه داشته باشم ، اوان هرگز از دست نمی دهد: “وقتی کودک بودم فقط در خانه به تنهایی درس می خواندم ، دوست دارم بخوانم. بنابراین داشتن یک کتاب برای خواندن من را خوشحال می کند.

بعد از مدتی ، وقتی معلمی در نزدیکی خانه بود و به همکلاسی ها درس می داد ، من اغلب تماشا می کردم. هنگامی که از وضعیت خود مطلع شدم ، او قبول کرد و به من یاد داد که بدون پرداخت هزینه مدرسه ، درس بخوانم. اوان با خوشحالی گفت: “معلمان در حومه شهر بسیار من را دوست دارند ، آنها به من کمک زیادی می کنند.”

در طی یک ویزیت ، خانم وین به مدت 3 ماه با درد استخوان در بیمارستان بستری شد و قادر به راه رفتن نبود. در آن زمان ، اوان فقط در کلاس 12 بود ، اما ناگهان او به ستونی تبدیل شد که از همه خانواده مراقبت می کرد.

در آن زمان ، روز اوان طولانی بود. صبح زود بیدار شوید و به مدرسه بروید ، و بعد از ظهر برگردید تا مادربزرگ فلج شده و مرد نابینا را بپزید و از آنها مراقبت کنید. بعد از ظهر ، اوان سرگردان بود ، بطری ها را برمی داشت ، برای بدست آوردن پول بیشتر وعده های اجاره ای را در رستوران ها و مغازه ها درخواست می کرد. در برهه ای از زمان ، به دلیل سن کم “روز کاری همان روز نیست” ، اما او برای تأمین هزینه خانواده اش به پول احتیاج داشت ، بنابراین اوان به هر حال سعی کرد این کار را انجام دهد. در طول شب او برای دیدار مادرش به بیمارستان بازگشت. وقتی به خانه برگشت ، تا ساعت 2:00 شب درس خواند.

“شما بزرگ شده اید! مامان ، دیگر به من فکر نکن ، لطفاً مراقب سلامتی خود باش تا مراقب خودت باشی.”

او فکر می کرد فشار زندگی به زودی از بین خواهد رفت ، اما اوان را تا پایان درد تحت فشار قرار داد. پس از تلاش فراوان ، اوان در حال آماده شدن برای فارغ التحصیلی در اواسط سال 2020 است ، زمانی که مادربزرگ اوان می میرد. این دختر برای مراقبت از مادر بیمار خود با درد طاقت فرسا دست و پنجه نرم می کند. در آن زمان ، اوان قصد داشت کلاس 12 را به پایان برساند و سپس به عنوان کارگر برای کمک به مادرش کار کند.

دانشجویی را ملاقات کنید که سیکادا مصرف کرده ، ظرف شسته و 3 بیمار را استخدام کرده و یک میلیارد VND بورس تحصیلی دریافت کرده است - عکس 4.

وقتی او در کلاس 12 بود ، اوان برای تهیه بطری و شستن ظروف اجاره ای برای کسب درآمد برای خرید غذا برای تغذیه 3 بزرگسال بیمار و بیمار رفت.

با درک شرایط بسیار دشوار و روحیه علمی اوان ، در اواسط ترم دوم کلاس های دوازدهم معلمان وضعیت را در بنیاد وونگ وونگ به اوان معرفی کردند ، پس از تلاش های فراوان ، اوان بورسیه شیر قلب را از دانشگاه بریتانیا دریافت کرد.

“من در حال حاضر انگلیسی را در شهرستان وانگ جیانگ ، استان هون ین می خوانم. با تشکر از صندوق که می توانم ادامه تحصیل دهم ، یک خواهر در صندوق زندگی می کند که در نزدیکی مدرسه زندگی می کند و صندوق دیگر کاملاً تأمین می شود. برای رفتن به مدرسه لازم نیست برای من پول بفرستید “.

با دانشجویی آشنا شوید که سیکادا می برد ، ظرف می شست و 3 بیمار را استخدام می کرد و یک میلیارد VND بورس تحصیلی می گرفت - تصویر 5.

اکنون اوان هنوز در حال تحصیل و آموزش است تا به فردی مفید تبدیل شود. اوان هنوز هم به صورت نیمه وقت کار می کند و گوساله هایی را به یک رستوران می آورد تا پول بیشتری برای کمک به مادرش در خانه کسب کند

اگرچه او دیگر برای رفتن به مدرسه پول از دست نمی دهد ، اما اوان هنوز هم از فرصت استفاده می کند و به طور نیمه وقت کار می کند ، گوساله خود را به یک رستوران می برد تا پول اضافی برای کمک به مادرش در شهر خود بدست آورد: “هنگامی که در صندوق شرکت می کنید ، باید متعهد شوید که عملکرد مدرسه همیشه در حال افزایش است ، و نه به عقب. اگر مطالعه کنم و دستاوردهایم کاهش یابد ، بورس تحصیلی من پایان می یابد. من نمی توانم بازی کنم ، نمی توانم در بازی های اجتماعی شرکت کنم. به همین دلیل من همیشه سعی می کنم مطالعه کنم تا دستاوردهای من افزایش یابد. “

هر زمان اوقات فراغت داشته باشد ، اوان همچنان عادت به خواندن ، یادگیری زبان انگلیسی و یادگیری اخبار زندگی واقعی را حفظ می کند تا دانش خود را بهبود بخشد.

“اکنون که پیر شدم ، کمتر درون گرا زندگی می کنم ، من عادت صحبت آزادانه ، برقراری ارتباط بیشتر با مردم را تمرین می کنم. چه چیزی خوب است ، من بیشتر از شما یاد خواهم گرفت.

با دانشجویی آشنا شوید که بطری ها را برداشته ، ظرفها را شسته و 3 بیمار را استخدام کرده و یک میلیارد VND بورس تحصیلی دریافت کرده است - عکس 6.

اوان به دلیل سخت کوشی ، سخت کوشی و زبردستی اش مورد علاقه بسیاری از مردم است

بزرگترین نگرانی من در حال حاضر مادرم است. قدرت مادرم ضعیف است زیرا من 60 سال دارم هر وقت به دیدار او برمی گردم او را دوست دارم. اکنون فقط امیدوارم که بتوانم در اسرع وقت برای کمک به او شغلی پیدا کنم و همچنین به او اجازه دهم تلاشهای من برای خوشبخت کردنش را ببیند.

من می خواهم به مادرم بفرستم ، “من بزرگ شده ام! مادر ، لطفاً زیاد فکر نکن ، لطفاً مراقب سلامتی خود باش تا بتوانی از خودت به خوبی مراقبت کنی. من الان می توانم از خودم مراقبت کنم.” . .

اوان با درک اینکه عزیزانش رنج می برند ، آرزو دارد یک خانه سالمندان برای سالمندان باز کند: «پدربزرگ و مادربزرگ من رنج می برند ، بنابراین من می توانم خیلی واضح ببینم. بعداً سعی می کنم به یک تجارت تبدیل شوم. و یک خانه سالمندان برای مراقبت از افرادی که چنین شرایط دشواری دارند ، باز کنید. “

مطابق با روشنفکران جوان[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *