[ad_1]

آزار دهنده ترین نکته این است که هر بار که او به محل کار خود می رود ، خارش باعث می شود یک مرد 50 ساله دوباره “حرکت کند” ، و تحمل دست خراشیده شدن از طریق لایه ضخیم لباس را ندارد. او به عنوان خواننده روزنامه مشكوك است كه اين بيماري هشدار دهنده مشكلات كبدي يا آلوده به هلمینت ، حتي … سرطان كبد است ، از اين رو نگران است.

در معاینه عمومی ، همه شاخص ها در حد نرمال بودند ، دکتر گفت که به دلیل … سردی هوا ، خشکی خارش دارد ، بسیاری از مردم مانند او بودند.

خارش دیوانه وار ، تصور اینکه سرطان معلوم شده است ... هه ، سرد - عکس 1.

در هوای خشک ، میزان رطوبت پوست کاهش می یابد که باعث سفتی ، خشکی و خارش پوست می شود.

پزشکان بیمارستان مرکزی پوست گفتند که دلیل خارش بسیاری از افراد در این مدت خشک بودن هوا ، کاهش رطوبت پوست است که باعث سفتی ، خشکی و خارش پوست می شود. گاهی اوقات خارش آنقدر شدید است که افراد سعی می کنند آن را خراش دهند ، پوست را خراشیده و خارش بیشتری ایجاد می کنند.

موارد بسیاری وجود دارد که باعث خشکی و خشکی پوست زمستانی می شود و منجر به خارش خارش می شود. به استثنای بسیاری از افراد با سایت های آتوپیک ، که به تغییرات هوا به خصوص در فصل سرما بسیار حساس خواهند بود ، دلایلی نیز به دلیل عادت های روزمره افراد وجود دارد.

به عنوان مثال ، بسیاری از مردم از نوشیدن آب در زمستان می ترسند ، که منجر به کمبود رطوبت در پوست می شود.

در طول روزهای طولانی خشک ، نوشیدن آب به تنهایی کافی نیست. پزشکان توصیه می کنند که افراد از مرطوب کننده ها استفاده کنند. با این حال ، لازم به ذکر است که انتخاب یک مرطوب کننده مناسب برای نوع پوست شما ، علاوه بر این ، کرم صورت و بدن نیز متفاوت است. علاوه بر این ، بهترین زمان استفاده از کرم بعد از استحمام است ، زمانی که پوست شما هنوز مرطوب است.

یک اشتباه بزرگ که بسیاری از مردم در زمستان مرتکب می شوند ، حمام های گرم است. در واقع ، اگر حمام خیلی گرم باشد ، پوست خشک و خارش دار می شود ، زیرا بعد از استحمام بخار داغ رطوبت را تبخیر می کند ، لایه روغنی طبیعی پوست نیز کاهش می یابد که باعث خشکی پوست می شود. ترک خورده و خارش دار است.

صابون ها یا برخی از پاک کننده های پوستی بسیار قلیایی پس از استفاده به راحتی کشیده می شوند. مردم باید به انتخاب صحیح ژل دوش توجه کنند ، مخصوصاً برای افرادی که پوست خشک دارند.

هوای سرد ، آسیب رساندن به هوای سرد و خشک ، بسیاری از افراد عادت دارند از بخاری استفاده کنند یا کولرهای گازی گرم را برای گرم کردن هوا روشن کنند. با این حال ، این یک عادت بد است که باعث می شود پوست کم آب و خشک شود. توصیه پزشک شما این است که استفاده از بخاری یا تهویه مطبوع گرم را محدود کنید و اجازه ندهید دما بیش از حد گرم شود.

برای افرادی که شرایط آلرژیک دارند ، پزشکان توصیه می کنند هنگام تغییر هوا گرم شوند ، به طور منظم از مرطوب کننده ها استفاده کنند و هنگام خارش خارش را محدود کنند. در صورت بروز علائم شدیدتر باید به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

در فصل سرد و گرم ، بسیاری از افراد از کراتوز فولیکولی احساس ناراحتی می کنند. این یک بیماری شایع پوستی است که با گره های شاخی فولیکول های مو تشکیل پاپول هایی می شود که از سطح پوست بیرون می آیند و پوست را خشن و خشن می کنند.

شایعترین محل بیماری در قسمت خارج از دست است. همچنین می توان آن را در ران ، باسن و گونه ها مشاهده کرد. تظاهرات بالینی پاپول های قرمز ، رنگ پوست یا قهوه ای در محل فولیکول است. ضایعات به طور متقارن در هر دو طرف توزیع شده اند.

این بیماری در زمستان که هوا کم رطوبت است بدتر می شود. اگرچه این بیماری خوش خیم است ، اما می تواند زیبایی را تحت تأثیر قرار دهد ، و گاهی اوقات به دلیل خارش می تواند ناراحت کننده باشد.

در حال حاضر هیچ درمانی برای این موضوع به طور کامل وجود ندارد. تعدادی از روش های درمانی وجود دارد که می تواند به ثبات و بهبود بیماری کمک کند.

مرطوب سازی پوست از اهمیت بالاتری برخوردار است. با استفاده مرتب از مرطوب کننده ها و نرم کننده های پارچه مرطوب کننده را حفظ کنید ، مراقب باشید از حمام طولانی مدت با آب گرم و صابون های خام جلوگیری کنید. همچنین ، حداقل دو بار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید ، از جمله یک بار بلافاصله پس از چند دقیقه حمام.

برای کودکان بزرگتر و بزرگسالان می توان از کرم های لایه بردار سبک حاوی مواد زیر استفاده کرد: اسید لاکتیک ، آلفا هیدروکسی اسید ، اسید سالیسیلیک.

علاوه بر مرطوب کنندگی پوست ، برخی از داروهای موضعی حاوی اسید سالیسیلیک ، اسید ویتامین A بسته به شرایط موجود می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

تی نگوین[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *