[ad_1]

اهدافی را تعیین کنید که به فرزندتان یادگیری تمرکز در حین یادگیری را بدهید

تعیین هدف به کودک شما کمک می کند تا بیشتر به یادگیری علاقه مند شود. با این حال ، اهداف باید توسط توانایی یادگیری کودک نیز توجیه شود. مثال: “شما باید امشب 5 دقیقه روی تکالیف منزل تمرکز کنید.” زمانی مناسب برای کودک خود تعیین کنید. هرگز عصبانی نشوید زیرا کودک شما به اهدافی که تعیین کرده اید نمی رسد. عصبانیت شما آنها را از خود ناامید کرده و اعتماد به نفس خود را از دست می دهد.

یک فضای جدی برای یادگیری ایجاد کنید

در خانه ، فضای آشفته و تاریک مدرسه می تواند حواس کودکان را پرت کند. والدین باید فضای آموزشی مرتب و منظمی را در اختیار کودکان قرار دهند و سر و صدای زمینه را به حداقل برسانند. میز باید به سمت نور طبیعی باشد زیرا نور طبیعی با قرار دادن فقط وسایل مورد نیاز مدرسه و کتابهای محتوا برای بررسی به تحریک تفکر کمک می کند.

کودکان می توانند یادداشت های یادآوری را دور میز بنویسند و بچسبانند ، اما لازم است که از نظر علمی سازمان یافته باشند تا بتوان آنها را به راحتی پیدا کرد و خواند. علاوه بر این ، کودکان باید مهارت های یادداشت برداری را تمرین کنند تا بتوانند دانش را به سرعت و به راحتی پیدا کنند ، بخوانند و تمرین کنند.

با استفاده از این تکنیک ، والدین وقتی بچه ها را ترغیب می کنند که روی یادگیری تمرکز کنند ، موفق می شوند - عکس 1.

مسابقه با زمان

این یکی از مراحل کمک به کودکان در ایجاد توانایی تمرکز است. مانند دامنه توجه در بالا ، این بازی باعث می شود که کودک شما واقعاً احساس کند که درگیر یک بازی “سرعتی” است که به پیروزی سریع او نیاز دارد. مثال: مادر اینجا زنگ ساعت گذاشت. ساعت شما تا شماره 10 اجرا می شود (برای مثال حدود 10 دقیقه طول می کشد) و سوزی نقاشی را به پایان می رساند. هر کسی که اول کار را تمام کند به یک قهرمان سرعت یا ملکه زمان تبدیل خواهد شد.

با این حال ، این بازی محدودیتی دارد که والدین باید توجه داشته باشند: از آنجا که کودکان با ذهنیت “پرخاشگرانه” در بازی شرکت می کنند ، آنها نیز خیلی زود خسته می شوند ، والدین باید توجه داشته باشند که محتوای مورد نظر را تغییر دهند و نحوه بازی به شما چیزهای جدیدی خلق می کنید والدین باید این کار را گام کوچکی در معرفی تدریجی کودکان به عادت تمرکز روی تکمیل کار بدانند.

فعالیت بدنی

فعالیت بدنی می تواند به کودکان در از بین بردن حواس پرتی ، افزایش تمرکز و دنبال اهداف ثابت کمک کند. فعالیت بدنی موجود در وقفه بین دروس به بهبود رفتار ، افزایش نتایج یادگیری کمک می کند.

برخی از ایده هایی که والدین باید در نظر بگیرند شامل رقص (باله ، رقص مدرن) ، ورزش های رزمی (کاراته ، تکواندو) ، راکت (بدمینتون ، تنیس روی میز) ، ورزش های گروهی (فوتبال ، بسکتبال) است.

علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد که غذاهایی مانند پاپ کورن ، بیکن ، نوشابه ، غذای ناخواسته می توانند باعث ایجاد سندرم “مه مغزی” شوند که باعث کاهش تمرکز و حافظه می شود. بنابراین ، یک رژیم غذایی علمی برای کودکان ضروری است. والدین باید ماهی را با DHA ، منیزیم از سبزیجات سبز ، بادام هندی ، آجیل یا غذاهای حاوی ویتامین B و B12 مکمل کنند.

فونگ نگی (شما)[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *