[ad_1]

اخیراً ، گل نخود “تب” ایجاد کرده است ، هنگامی که بسیاری از افراد آن را در پردازش و رنگ آمیزی بسیاری از غذاها مانند برنج چسبناک ، ژله ، شیرینی ، نوشیدنی ، چای گل نخود دوست دارند …

این گل نه تنها به زیبایی درخشان است ، بلکه اثرات معجزه آسای بسیاری بر سلامتی دارد - عکس 1.

گل نخود نه تنها غذاها و نوشیدنی های زیبایی درست می کند ، بلکه فواید سلامتی بسیار خوبی نیز دارد.

برای افراد دیابتی مفید است

نخود کره همچنین می تواند برای افزایش قند خون ترشح انسولین را افزایش دهد و تا حدی خطر دیابت را کاهش دهد.

از پیری زودرس جلوگیری کنید

گل نخود با مبارزه با رادیکال های آزاد می تواند از پیری زودرس جلوگیری کند. علاوه بر این ، ترکیب آنتوسیانین موجود در چای نخود همچنین با افزایش جریان خون در پوست سر و تقویت فولیکول های مو به شما در حفظ جوانی کمک می کند. بسیاری از افراد از این گیاه برای درمان سفیدی یا طاسی زودرس استفاده می کنند.

چای نخود دارای الاستین و کلاژن است که از ترکیبات مهمی هستند که با جلوگیری از چین و چروک و همچنین حفظ خاصیت ارتجاعی پوست به حفظ جوانی کمک می کنند. همچنین نشان داده شده است که فلاونوئیدهای موجود در این چای به افزایش کلاژن و کشش پوست کمک می کنند. فلاونوئید ، کوئرستین موجود در این چای ، باعث تقویت مو و سلول های پوستی می شود و همچنین به مرطوب سازی پوست کمک می کند.

این گل نه تنها درخشان ، بلکه اثرات معجزه آسایی بسیاری بر سلامتی دارد - عکس 2.

پیشگیری و پشتیبانی از سرطان

ظرفیت آنتی اکسیدانی بالا برای جلوگیری از اثرات مضر رادیکال های آزاد باید تشکیل رادیکال های آزاد را به حداقل برساند.

علاوه بر این ، ماده فعال موجود در گل نخود عملکرد تثبیت سلول در هسته ، محافظت از غشای سلول ، افزایش توانایی تشخیص سرطان لکوسیت ها و فاگوسیت ها را دارد ، به طوری که می تواند رشد سلول را محدود کند. سرطان و از بیماران در طول پرتودرمانی محافظت می کند.

از طرف دیگر ، در آزمایشگاه ، کلوتید غلاف نخود توانایی مهمی را در مهار سلولهای سرطانی نشان داده است.

تقویت کننده سیستم ایمنی ، ضد باکتری

گل نخود سبز با ماده فعال آنتوسیانین به محافظت از DNA و پراکسیداسیون لیپید در برابر آسیب و افزایش تولید سیتوکین برای افزایش ایمنی بدن کمک می کند.

در همان زمان ، مطالعات همچنین نشان می دهد که کلیوتید موجود در گل نخود دارای خواص ضد باکتری است.

این گل نه تنها به زیبایی درخشان است ، بلکه اثرات معجزه آسای بسیاری بر سلامتی دارد - عکس 3.

دید بهتر

افزایش جریان خون به اندام ها همچنین به بهبود جریان خون از طریق مویرگ های چشم کمک می کند ، که باعث می شود چشم به خوبی محافظت شود و بینایی افزایش یابد.

چشم از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می شود ، که پیشرفت آب مروارید را کند می کند و به درمان آسیب شبکیه کمک می کند.

به تسکین درد و کاهش تب کمک می کند

نخود کره کره یک درمان طبیعی موثر برای تسکین درد و کاهش تب است. یک آزمایش نشان داد که فقط 200-400 میلی گرم عصاره چای نخود می تواند تا 5 ساعت پس از نوشیدن به طور قابل توجهی دمای بدن را کاهش دهد. این چای با اتساع رگهای خونی زیر پوست و در نتیجه افزایش جریان خون و کاهش دمای بدن به کاهش تب کمک می کند.

این گل نه تنها به زیبایی درخشان است ، بلکه اثرات معجزه آسای بسیاری بر سلامتی دارد - عکس 4.

برای قلب و عروق مفید است

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که گل نخود با کمک به محافظت از دیواره عروق ، جلوگیری از سخت شدن رگ های خونی ، کاهش آمبولی خون ، جلوگیری از ترومبوز مغز و کاهش فشار خون ، خطر مرگ عروق کرونر را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد.

آرام بخشی ، کاهش اضطراب ، جلوگیری از افسردگی

طبق اسناد باستانی ، گل نخود اثر آرام بخشی دارد ، اضطراب را کاهش می دهد ، از افسردگی به دلیل رنگ سبز گل جلوگیری می کند. این تئوری آیورودا هند و پزشکی مرکزی است.

زنبق (شما)[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *