[ad_1]

دکتر لین فنگ نین ، گروه گوارشی – کبدی ، بیمارستان لوتونگ پوهای ، به خانم مای (54) که در ییلان ، تایوان زندگی می کند ، گفت.

اخیراً خانم مای به مدت 2 ماه حدود 20 بار در روز اسهال داشته است. پس از مراجعه به یک بیمارستان محلی ، پزشک هیچ ناهنجاری پیدا نکرد ، بنابراین در ابتدا بیمار با کولیت اسپاسمودیک تشخیص داده شد.

یک زن در طی 2 ماه 1200 بار اسهال داشت ، دکتر با کولونوسکوپی شوکه شد - عکس 1.

تصویر

در حال بازگشت از بیمارستان ، وضعیت خانم مای هنوز هیچ علائم بهبودی را نشان نمی داد ، او هنوز به اسهال مبتلا بود و هر روز کم آب می شد. سپس خانم مای از بیمارستان لوتونگ پوهای بازدید کرد و برای مشاهده و معالجه در بیمارستان بستری شد.

در حین کولونوسکوپی ، دکتر لام با دیدن تعداد زیادی انگل در روده های بیمار شوکه شد. سپس کادر پزشکی در آزمایشگاه بیمارستان مجدداً تأیید کردند که انگل موجود در روده بیمار کرم قلابدار است و تعداد آنها صدها نفر است.

دکتر لام گفت که ، طبق تجربه بالینی ، کرم قلاب بزرگسالان عمدتا در روده کوچک زندگی می کنند ، که به ندرت توسط کولونوسکوپی (روده بزرگ) تشخیص داده می شود. با این حال ، این مورد مستثنی نیست ، زیرا بیمار مدت طولانی اسهال دارد که منجر به تخلیه تخمهای کرم با ضایعات و ماندن در روده بزرگ می شود.

یک زن در طی 2 ماه 1200 بار اسهال داشت ، دکتر با کولونوسکوپی شوکه شد - عکس 2.

تصویر

با مطالعه عادات سبک زندگی بیمار ، دکتر آموخت که خانم می یک سبک زندگی ساده دارد ، نه با حیوانات ، نه با محیط طبیعی و نه با بیمارستانی که روی بهداشت شخصی تمرکز دارد. دلیل اینکه خانم مای بیماری کرم قلاب دار است هنوز مشخص نیست و دکتر نمی تواند توضیح دهد.

دکتر لام هشدار داد که انگل کرم قلاب عمدتا مربوط به تماس با پوست است.پزشکان توصیه می کنند که افراد نه تنها اغلب دستان خود را بشویند بلکه هنگام شرکت در فعالیت های بیرون از کفش نیز استفاده کنند. اگر باغبانانی در خانه هستند ، حتما از دستکش استفاده کنید تا از تخمهای کرم که از طریق تماس با پوست گسترش می یابد ، محافظت کند.

هنگام انگلی سازی دوازدهه ، کرم های قلابدار حدود 0.2 تا 0.34 میلی لیتر خون در روز می مکند ، باعث التهاب اثنی عشر و ترشح ضد انعقاد خون ، مهارکننده های تولید گلبول های قرمز خون که باعث از دست دادن مزمن خون می شود.

علائم بیماری کرم قلاب

با کرم قلاب ، بیمار علائم خاصی ندارد ، فقط درد اپی گاستریک (بسته به درجه عفونت کرم) و علائم کم خونی مانند پوست آبی ، غشای مخاط رنگ پریده است.

علائم درد بیمار نیز غیر اختصاصی است ، درد در هر زمان که گرسنگی دردناک تر باشد ، تغذیه نامناسب و سو ind هاضمه.

علاوه بر این ، هنگامی که لارو کرم های قلاب / کرم ها از طریق پوست عبور می کنند ، باعث ایجاد درماتیت موضعی با تظاهرات خارش دار ، با لکه های قرمز به مدت 1-2 روز (عفونت با کرم حلقوی یا درماتیت کرم قلاب) می شود.

برای تشخیص اینکه آیا بیماری به این بیماری مبتلا است یا خیر ، بیمار باید از یک مرکز پزشکی بازدید کند و آزمایش مدفوع برای تخم های کرم انجام دهد.

تو وین

مطابق با Tvbs[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *