[ad_1]

این کشور که بیشترین آسیب را به خود دیده است Covid-19 در جهان همچنین 250173 مورد جدید را در 5 ژانویه اضافه کرد ، خبرگزاری فرانسه اخبار.

این ارقام ایالات متحده را به کشوری تبدیل می کند که در مجموع بیش از 21 میلیون مورد بیماری Covid-19 و 357،067 از زمان شیوع بیماری درگذشته است.

همچنین تعداد بیماران بستری در ایالات متحده در بالاترین سطح از ابتدای شیوع بیماری همه گیر است. بر اساس اطلاعات حاصل از پروژه نظارت Covid-19 ، این کشور بیش از 131000 بیمار در بیمارستان Covid-19 بستری دارد.

رکورد قبلی تعداد مرگ در یک روز شش روز پیش ثبت شده بود – 3920 قربانی.

در ماه های اخیر تعداد موارد Covid-19 در ایالات متحده به شدت افزایش یافته است. از اواخر ماه نوامبر ، تعداد روزانه قربانیان به طور مرتب از 2000 نفر گذشته و به 3000 نفر رسیده است.

ایالات متحده در حال افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از Covid-19 است - عکس 2.

یک بیمار Covid-19 که درگذشت در کیسه بدن در هوستون ، تگزاس ، ایالات متحده قرار گرفت. تصویر: رویترز.

گردهمایی های جشن منجر به افزایش تعداد عفونت ها در آینده می شود ، خبرگزاری فرانسه شناسایی کردن

وضعیت به ویژه در جنوب و غرب ایالات متحده جدی است.

از کارکنان آمبولانس در لس آنجلس ، کالیفرنیا خواسته شد که از اعزام بیماران با احتمال کم زنده ماندن به بیمارستان و محدود کردن استفاده از اکسیژن خودداری کنند. تعداد بی نظیری از عفونت های ویروس کرونا در سیستم بهداشتی حاکم است.

ایالات متحده در حال افزایش تعداد مرگ و میرهای ناشی از Covid-19 است - عکس 3.

یک بیمار مبتلا به Covid-19 در نیوجرسی ایالات متحده تحت درمان است. تصویر: رویترز.

اقتصاد شماره یک جهان یک کمپین واکسیناسیون را در نظر دارد که از اواسط دسامبر برای کنترل همه گیری آغاز می شود.

با این حال ، تاکنون کمتر از 2٪ از جمعیت ایالات متحده واکسن Covid-19 را دریافت کرده اند. فقط 4.8 میلیون نفر اولین شلیک را دریافت کردند.

در 5 ژانویه ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که از 20 ژانویه روی کار خواهد آمد ، با گروهی از مقامات مسئول کار ضد اپیدمی در دولت جدید گفتگو می کند.

در بیانیه آمده است ، آنها چندین روش برای تسریع در تأمین واکسن را مورد بحث قرار دادند ، از جمله افزایش نقش دولت فدرال.

بیش از 17 میلیون دوز واکسن Covid-19 به بیمارستان ها و داروخانه های سراسر کشور تحویل داده شده است. با این حال ، طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده ، از صبح 5 ژانویه ، کمتر از 5 میلیون دوز واکسن استفاده شده است.

مطابق با ZingNews.vn[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *