[ad_1]

به گفته لیزا مونتگومری ، 52 ساله ، از کانزاس ، ایالات متحده آمریکا ، در ساعت 13:31 بعد از ظهر 13 ژانویه پس از تزریق سم مهلک در یک زندان فدرال در Ter Hout ، ایندیانا ، اعلام شد که وی مرده است. نگهبان.

وی یازدهمین زندانی است که از ژوئیه سال 2020 ، زمانی که رئیس جمهور ترامپ دستور داد اعدام ها پس از یک وقفه 17 ساله از سر گرفته شود ، در اینجا سم مهلکی به وی تزریق می شود.

کلی هنری ، وکیل مونتگومری ، تصمیم او را برای اعدام موکلش به شدت محکوم کرد.

هنری گفت: “کسانی که در اعدام لیزا مونتگومری شرکت کردند باید شرمنده باشند.”

خانم مونتگومری پس از جنجال های حقوقی بسیار دارویی کشنده به وی تزریق کردند.

ایالات متحده اولین سم را از طریق احکام اعدام برای زنان در حدود هفت دهه تزریق کرده است - عکس 2.

در 13 ژانویه به لیزا مونتگومری سم تزریق شد. تصویر: AP.

پیش از این ، قاضی دادگاه بدوی اعدام را به تأخیر انداخت زیرا وكیل مونتگومری دارای Covid-19 بود. با این حال ، هیأتی متشکل از سه قاضی در واشنگتن در اول ژانویه حکم جدیدی را صادر و درخواست اعدام کردند.

در 11 ژانویه ، یک قاضی فدرال در ایندیانا اعدام زندانی محکوم به اعدام لیزا مونتگومری را به حالت تعلیق درآورد و ادعا کرد که این زندانی در نتیجه یک فاجعه کودک از نظر روانی بیمار است.

با این حال ، در پایان 12 ژانویه ، دادگاه عالی تصمیم به تعویق انداختن اجرای حکم را لغو کرد و زمینه را برای اجرای مونتگومری فراهم کرد.

مونتگومری اولین زندانی بود که قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن در 20 ژانویه اعدام شد.

آقای جو بایدن دستور تعلیق مجازات اعدام را صادر می کند.

خانم مونتگومری در سال 2007 به قتل بابی جو استینت 23 ساله در اسکیدمور ، شمال غربی میسوری در سال 2004 محکوم شد. در آن زمان ، قربانی هشت ماه باردار بود.

خانم مونتگومری با استفاده از یک طناب استینت را خفه کرد و سپس جنین را از شکم مقتول خارج کرد. دادستان ها گفتند که مونتگومری نوزاد را ربود و فکر کرد که این اوست.

تیم حقوقی مونتگومری گفت که موکلان آنها “از نظر جنسی” مورد آزار و شکنجه جنسی قرار گرفتند ، از جمله تجاوز دسته جمعی. این مشکلات روانی در خانواده مونتگومری را تشدید می کند.

با این حال ، در دادگاه ، دادستان گفت خانم مونتگومری وانمود می کند که بیمار روانی است. آنها خاطرنشان كردند كه قتل قربان استینت با دقت برنامه ریزی شده بود. خانم مونتگومری حتی برای اطلاع از سزارین به اینترنت رفت.

زنی که اخیراً توسط دولت فدرال آمریکا اعدام شد ، زندانی بانی هیدی بود. این زندانی در یک اتاق گاز در میسوری در سال 1953 اعدام شد.

مطابق با ZingNews.vn[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *