[ad_1]

اخیراً ، اطلاعات مربوط به مراجعه مرد به کلینیک سونا شرقی و در اثر سوختگی شدید در حال مرگ بسیاری از مردم را به شدت ترساند. به ویژه ، طبق گفته خانواده بیمار ، در تاریخ 29 نوامبر 2020 آقای H. برای تعیین وقت ملاقات به یک کلینیک پزشکی شرقی در خیابان 2 ، منطقه مسکونی فوک کین ، منطقه Nha Be (شهر هوشی مین) رفت. . در حوالی ساعت 11:00 همان روز ، پس از مدتی بردن آقای H. به سونا ، درمانگاه ناگهان به خانواده وی اطلاع داد كه بیمار دچار سوختگی شدید شده است.

پس از ورود به بخش اورژانس بیمارستان چو ری ، بیمار با 30٪ سوختگی در صورت ، بدن ، اندام ها ، سوختگی های تنفسی به بخش سوختگی و به اتاق مراقبت های ویژه منتقل شد … تا حدود ساعت 15:30 در تاریخ 30/11 / در سال 2020 ، پزشک معالج به خانواده اطلاع داد که بیمار مردمک چشم های گشادی دارد که دیگر قابل درمان نیست.

سونا زمستانی: مراقب خطراتی باشید که در معرض سوختگی شدید یا حتی مرگ نیستید - عکس 1.

پس از مدتی بردن آقای H. به سونا ، درمانگاه ناگهان به خانواده وی اطلاع داد كه بیمار دچار سوختگی شدید شده است.

این حادثه بسیاری از مردم ، خصوصاً کسانی که عادت به درمان بخار در زمستان دارند ، شوکه شد.

بنابراین ، برای جلوگیری از خطر سوختگی و همچنین جلوگیری از خطر زندگی ، در سونا زمستانی به دنبال چه چیزی باشیم.

به گفته سرهنگ سابق ، پزشک عمومی بوی هونگ مین (نایب رئیس انجمن طب شرقی Ba Ding ، هانوی) ، سونا یک روش بسیار موثر در درمان و سم زدایی بدن است. بر این اساس ، از برگهای تنباکو که به راحتی قابل تهیه است ، در یک گلدان بزرگ آب استفاده کنید. بخار گلدان بخار بالا می رود تا رگ های خونی را گشاد کند ، گردش خون را تحریک کرده و باعث آزاد شدن گاز از طریق غدد عرق می شود.

“سونا از مزایای بسیاری در درمان و بازیابی سلامتی برخوردار است ، به ویژه برای کسانی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند که ناشی از سرماخوردگی ، آنفولانزا ، افراد خسته ، درد و درد به دلیل تأثیر زمان ، حملات روش ویروس ، باکتری ها … روش سونا به شما کمک می کند تا سلامتی خود را بدون مصرف دارو بازیابی کنید. این یک تجربه شفابخشی است ، مراقبت های بهداشتی مدت زیادی است که توسط طب شرقی شناخته شده است و توسط جهان استفاده می شود. به طور گسترده استفاده می شود ، “گفت: این متخصص.

سونا زمستانی: اگر نمی خواهید سوختگی شدید یا حتی مرگ داشته باشید از خطراتی که در کمین آن است مراقب باشید - عکس 2.

“سونا دارای اثر آرام بخشی ویژه است”، دکتر بوی هنگ مین تأکید کرد. گرمای حاصل از بخار و روغنهای اساسی گیاهان به گشاد شدن رگهای خونی کمک می کند ، گردش خون باعث آزاد شدن گازهای سمی در خارج می شود. ناگفته نماند ، پوست شخصی که بخار می دهد نرم ، خنک و سردرد و سرگیجه به سرعت از بین می رود.

با این حال ، همه نمی دانند که چگونه از حمام بخار به درستی استفاده کنند ، تا از خطر سوختگی و تهدید کننده زندگی جلوگیری کنند. به گفته کارشناسان ، قبل از غسل بخار ، باید از یادداشت های مهم زیر آگاه باشید:

بخار همیشه امکان پذیر نیست

بخار برگ به بهبود سریع بیماران کمک می کند اما غسل بخار همیشه امکان پذیر نیست. متخصصان توصیه می کنند برای افرادی که در زمستان به سرما مبتلا می شوند ، باید فقط 1-2 روز بخار بخورید تا محلول تسکین یابد.

هنگامی که به سرما آلوده شود ، باد سمی در زیر پوست قرار دارد ، انتقال بخار برای 1-2 روز اول به بیرون کشیدن گاز سمی کمک می کند. اما در روز 3 به بعد ، اگر هنوز سرماخوردگی وجود داشته باشد ، به این معنی است که شما به شدت آلوده شده اید ، سونا اثر تسکینی نخواهد داشت.

پاسخ: از سونا استفاده نکنید. در عوض ، از روش های دیگر برای ایجاد سرماخوردگی استفاده کنید.

سونا زمستانی: اگر سوختگی شدید یا حتی مرگ نمی خواهید مراقب خطراتی باشید که در کمین شماست - عکس 3.

بخار برگ به بهبود سریع بیماران کمک می کند اما غسل بخار همیشه امکان پذیر نیست.

در طول درمان با بخار از افزایش ناگهانی دما خودداری کنید

به گفته دکتر بوی هنگ مین ، بسیاری از مردم عادت دارند که به محض نشستن جلوی گلدان برای توضیح دادن ، همه بخارشوها را باز کنند. این عادت فوق العاده مضر است ، می تواند با تعریق زیاد بدن بدن را از دست بدهد. عدم توانایی در کنترل میزان عرق ، بدن به سرعت از دست می رود. در آن زمان ، سرماخوردگی و آنفولانزا هنوز درمان نمی شوند ، اما شما همچنین در معرض خطر نارسایی قلبی ، فشار خون پایین ، سکته مغزی هستید … لازم به ذکر نیست ، عادت به طور ناگهانی در گلدان را باز کنید ، میزان هوای بسیار گرم افزایش می یابد. خطر سوختگی وجود دارد که بسیار خطرناک است.

پاسخ: قابلمه را به آرامی باز کنید ، قابلمه را باز کنید ، بعد از مدتی آب کمتری گرم شد ، قابلمه را کاملاً باز کنید.

به دما و زمان بخار توجه کنید

به گفته دکتر بوی هنگ مین ، بسیاری از مردم فکر می کنند بخارپز شدن به محض جوش آمدن دیگ ، فقط بیرون آمدن از آشپزخانه ، فکر بسیار اشتباهی است. این می تواند شما را در معرض شوک گرمایی ، سوختگی شدید ناگهانی قرار دهد … مدت زمان طولانی سونا نیز خوب نیست ، زیرا وقتی آب خنک می شود ، حتی اگر واکنشی وجود داشته باشد دیگر نمی تواند گازها را از بدن خارج کند. استفاده کنید.

پاسخ: فقط اجازه دهید دمای استنشاق 7-8 درجه بالاتر از دمای بدن باشد و بیش از 30 دقیقه نباشد.

افراد کاملاً نباید از روش سونا استفاده کنند

سونا برای احساس یک داروی مردمی موثر و ارزان با گیاهانی است که در اطراف ما موجود است. نه تنها این ، افرادی که بیمار هستند در حمام بخار هستند و همه مبتلایان به سرماخوردگی یا آنفولانزا نمی توانند از بخار استفاده کنند.

سونا زمستانی: مراقب خطراتی باشید که اگر سوختگی شدید یا حتی مرگ نمی خواهید - عکس 4.

نه تنها افراد بیمار حمام بخار دارند و نه همه می توانند سرما بخورند یا سرما بخورند.

دکتر Bui Hong Min توصیه می کند که از سونا برای افرادی که فشار خون ، بیماری قلبی ، بیماری های پوستی ، زنان باردار ، افرادی که زیاد عرق می کنند ، خون زیادی از دست می دهند ، بیمار می شوند استفاده نشود. هنوز ضعیف ، سالخورده ، کودکان ، افراد با علائم ذهنی …

علاوه بر این ، افرادی که از ضعف جسمی رنج می برند ، افرادی که پس از نوشیدن الکل خسته شده اند … مجاز به بخار دادن تصادفی نیستند ، که می تواند منجر به خطر سکته مغزی ، حتی مرگ سریع شود.

پاسخ: فقط هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا بخار بخار کنید اگر به گروه فوقانی از افراد مبتلا به این بیماری ها تعلق دارید ، نمی توانید از سونا استفاده کنید. برای تجویز و درمان مناسب بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

بعد از بخار دادن بلافاصله استحمام نکنید

کارشناسان می گویند دوش گرفتن بلافاصله بعد از حمام بخار می تواند منافذ باز سرد را که نمی تواند تخلیه شود ، مسدود کند. این امر باعث می شود که بدن ناخواسته دوباره به سرماخوردگی حساس شود ، حتی در صورت سرماخوردگی حتی بدتر ، گردش خون نیز کند است.

پاسخ: پس از بخارپاشی از یک پارچه خشک و تمیز استفاده کنید تا حداقل 6 ساعت بعد از حمام بخار دوش بگیرید.

سونا زمستانی: مراقب خطراتی باشید که در معرض سوختگی شدید یا حتی مرگ نیستید - عکس 5.

استحمام بلافاصله پس از بخار دادن می تواند منافذ باز سرد را که نمی توانند آب را تخلیه کنند ، مسدود کند.

در بخار زیاد نکنید

سونا اثر سرماخوردگی خوبی دارد ، بنابراین بسیاری از افرادی که احساس خستگی ، سرما یا سرما می کنند بلافاصله به بخار فکر می کنند. این واقعاً خوب نیست. طبق طب سنتی ، عرق نوعی مایعات جدید است ، نوعی یین خون است. خون و مزاج با هم. تعریق زیاد باعث آسیب به یین و از دست دادن یانگ می شود. بدن اکسیژن (انرژی) زیادی را از دست می دهد و همچنین می تواند قلب را تحت تأثیر قرار دهد.

پاسخ: در طول هفته به طور مداوم بخار ندهید. فقط یک جفت در هفته. علاوه بر این ، می توان از روشهای دیگری برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا با آنتی بیوتیک های خانگی ، ظروف دارویی … به پیشنهاد متخصصان طب شرقی استفاده کرد.

مطابق با ریتم زندگی ویتنامی[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *