[ad_1]

اگر در یک ازدواج ناخوشایند گیر کرده اید ... - عکس 1.

برای بزرگنمایی عکس فشار دهید

با گذشت زمان ، خودم را با انتظارات واقع بینانه تری دیدم ، فهمیدم که خوشبختی با غلبه بر چالش های زندگی شکوفا شده و معنای عمیق تری شده است.

اما گاهی اوقات واقعیت های سخت همچنان رخ می دهد: من از ازدواج خود ناراضی هستم ، ناراضی هستم و احساس افسردگی می کنم. من نمی دانم کدامیک از مشکلات ابتدا ایجاد می شود ، از کجا علل ایجاد می شود ، چه عواقبی دارد و من تعجب می کنم که آیا شوهر من نیز احساس ناراحتی می کند؟

با وجود حس بیهودگی شما ، سوالات شما کاملاً ارزشمند هستند! و شما در تلاش برای یافتن پاسخ فقط با جستجوی راه حل هایی برای نجات ازدواج و سلامت روان خود هستید.

واقعاً مزمن در ازدواج و افسردگی

مطالعات نشان می دهد که بین ازدواج ناراضی و افسردگی رابطه وجود دارد. هر عاملی – نارضایتی زناشویی ، افسردگی و اضطراب – می تواند با یکدیگر تعامل داشته باشد و این وظیفه همسر رنج کشیده است که بفهمد کسی عامل ایجاد یا تشدید این عامل است یا خیر.

وقتی ناراضی هستم ، بی ثباتی عاطفی می تواند مرا از این که بی ثباتی جسمی و روحی در درون خودم اتفاق می افتد ، غافل کنم.

تحقیقات نشان می دهد میزان اضطراب و افسردگی شوهر می تواند رضایت او از ازدواج را پیش بینی کند. علاوه بر این ، زندگی با افسردگی ناخوشایند است ، اما زندگی با فردی که افسرده است دشوارتر است.

یکی از مهمترین دلایل ناراحتی و افسردگی زناشویی ، کنترل و اطاعت در ازدواج است. وقتی یک نفر کنترل ازدواج را به دست می گیرد ، دیگری بیشتر در معرض افسردگی است.

با ادامه مشکلات ازدواج و مبارزه ، افسردگی ادامه خواهد یافت. وقتی مشکلات و مشاجرات زناشویی فروکش می کند ، افسردگی کاهش می یابد. اما مشکل به خودی خود برطرف نمی شود. پنهان شدن در مخمر ، اجتناب و اکراه فقط باعث ایجاد مشکل و حتی کینه می شود.

من نجات

اگر نابرابری ریشه ناراحتی های زناشویی باشد ، کسب مهارت های همکاری و تعهد زمینه ای برای “بهبودی” خواهد بود ، آغاز لازم برای تحول ازدواج نافرجام.

در حقیقت ، افسردگی باعث می شود که قربانیانش زندگی را به صورت ابر تاریکی با درجات مختلف تجربه کنند. او حتی ممکن است نداند چرا آنجا “تاریکی” وجود دارد.

لطفاً درک کنید ، ازدواج به عهده هر دو طرف است. این به معنای یادگیری برقراری ارتباط و حل مشکلات به روشی سالم و شاد برای هر دوی شما ، کار با هم و هدایت احساسات منفی با ریشه کن کردن مشکلات است. از طریق ارتباط باز و سازش متقابل در تصمیم گیری.

سوال بزرگ این است که آیا می خواهیم ازدواج خود را نجات دهیم؟ اگر پاسخ هم برای شما و هم برای همسرتان “بله” باشد ، همچنان می توانید مسیر سلامتی و خوشبختی را پیدا کنید.

به گفته دن سه[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *