[ad_1]

“هر روز 2-3 بیمار مبتلا به مسمومیت با الکل پذیرش می کنیم ، از جمله مسمومیت با اتانول (الکل طبیعی) و متانول (الکل صنعتی)” دکتر نگوین ترونگ نگوین ، رئیس مرکز کنترل سموم در بیمارستان باخ می ، در 8 ژانویه گفت.

لازم به ذکر است ، نزدیک به Tet و Tet ، تعداد بیماران بستری در بیمارستان با مسمومیت با الکل چند برابر شده است. افراد مسموم نه تنها الکل تقلبی مخلوط با الکل صنعتی (متانول) می نوشند ، بلکه الکل معمولی نیز با نوشیدن زیاد باعث مسمومیت شدید می شود.

یک نمونه معمول از یک بیمار به شدت آسیب دیده که بیش از حد الکل مصرف می کند ، یک جوان 29 ساله است که در 4 ژانویه از بیمارستان استانی هون ین منتقل شده است.

قبل از ساعت 2:00 بعد از ظهر 2 ژانویه ، این مرد برای نوشیدن با دوستانش بیرون رفت. ساعت 16:00 او به خانه رفت تا تنها بخوابد. خانواده او شب ها برای شام زنگ زدند ، اما او گفت که نمی خواهد غذا بخورد و به خواب ادامه داد. صبح روز بعد ، خانواده اش با او تماس نگرفتند ، آنها از نظر اندام سرماخوردگی ، سستی و بی حالی بررسی کردند.

از نوشیدن ، نخوردن ، آشامیدن می میرد - عکس 1.

بیماران تحت درمان در مرکز کنترل سموم ، بیمارستان باخ می. عکس در 8 ژانویه گرفته شده است. عکس: N. Le

مرد جوان بلافاصله به اورژانس بیمارستان منطقه منتقل شد. نتایج توموگرافی کامپیوتری مغز ، آسیب مغزی دو طرفه را منتشر می کند. بیمارانی که مبتلا به سکته مغزی هستند باید در شرایط کما عمیق ، تهویه مکانیکی ، اسیدوز متابولیک ، نارسایی کلیه ، رابدومیولیز شدید ناشی از مسمومیت ، برای موارد اضطراری به بیمارستان باخ مای مراجعه کنند. الکل

اگرچه پزشکان اقدامات احیا و دیالیز را انجام دادند ، اما بیمار هیچ نشانه ای از بهبودی نداشت ، خانواده خواستند که آنها را در 6 ژانویه به خانه ببرند و بیمار بعداً فوت کرد.

دکتر نگوین تونگ نگوین گفت که بسیاری از مردم آنقدر نوشیدنی می نوشند که وقتی برای آزمایش غلظت اتانول تا 500 میلی گرم در دسی لیتر به بیمارستان می آیند. نوشیدن بیش از حد الکل باعث افسردگی عصبی می شود ، به راحتی در کما عمیق می افتد ، ایست تنفسی ، کمبود اکسیژن ، آسیب مغزی ، ایست قلبی.

یکی از دلایلی که افرادی که الکل می نوشند دچار افت قند خون است این است که نوشیدن زیاد الکل باعث ایجاد احساس سیری می شود.

به گفته دکتر نگوین ، اتانول مستقیماً باعث افت قند خون می شود ، نوشیدن الکل بدون غذا خوردن ، شاخص گلیسمی پایین تر ، حتی صفر ، دیگر انرژی ندارد. افراد لاغر و لاغر که از نظر جسمی ضعیف هستند ، مستعد افت قند خون هستند.

در واقع ، بسیاری از جوانان هنگام نوشیدن “بسیار سرگرم کننده” به سلامتی خود اعتماد می کنند ، آنها اغلب فقط می دانند چگونه نوشیدن کنند ، اما از خوردن غذا امتناع می کنند. وقتی به خانه رسیدم ، بیش از حد خسته شده بودم ، از طریق غذا مدام می خوابیدم ، قند خونم پایین می آمد.

لازم به ذکر است که افت قند خون در بیمارانی که مقدار زیادی الکل می نوشند می تواند باعث کما شدن آنها در صورت عدم شناخت ، آسیب مغزی و مرگ شود.

یکی دیگر از دلایل مرگ و میر در افراد سالم پس از نوشیدن الکل این است که نوشیدن بیش از حد الکل باعث کما رفتن بیماران می شود ، تنفس را قطع می کند ، هیپوکسی مغزی ، آسیب مغزی و حتی ایست قلبی ایجاد می کند.

دکتر نگوین علاوه بر توصیه برای محدود کردن مصرف الکل ، گفت که هنگام نوشیدن مشروبات الکلی ، باید به بدن خود انرژی اضافه کنید ، بیشتر برنج ، فرنی ، آب قند ، میوه ، شیر بخورید …

پس از نوشیدن الکل علائمی از جمله پاسخ محدود ، عدم توانایی در راه رفتن ، بی هوشی ، بی حالی ، خس خس سینه ، راکد شدن خلط ، سستی در لمس ، انسداد ، سردرد … مسموم شده یا سایر بیماری ها مانند سکته مغزی باید بلافاصله برداشته شود. در بیمارستان.

در پنجشنبه[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *