[ad_1]

برای بیشتر افراد ، خوردن گوشت به میزان متوسط ​​و با یک رژیم غذایی متعادل می تواند سالم باشد.

خوردن بیش از حد گوشت ، به ویژه گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده که چربی زیادی دارند ، می تواند عوارض جانبی آزار دهنده و همچنین خطرات طولانی مدت برای سلامتی ایجاد کند.

بر اساس سایت Insider (ایالات متحده آمریکا) در اینجا 5 آسیب احتمالی خوردن گوشت زیاد است.

ممکن است بعد از خوردن بیش از حد گوشت احساس خستگی کنید

تمام انرژی مورد نیاز برای هضم زیاد گوشت می تواند بعد از خوردن غذا احساس خواب آلودگی ، خستگی یا خواب آلودگی در شما ایجاد کند.

هنگام هضم غذا ، بدن شما جریان خون را به روده ها می فرستد تا هضم غذا در اولویت قرار گیرد. این به معنای جریان خون از سایر نواحی بدن از جمله مغز به روده است. این ممکن است دلیل کند بودن شما بعد از یک وعده غذایی “بزرگ” باشد.

این امر همچنین می تواند در وعده های غذایی نامتعادل که حاوی کربوهیدرات یا چربی زیادی هستند اعمال شود ، زیرا می تواند سطح انسولین و قند خون را افزایش دهد. بنابراین ، بهترین راه برای حفظ انرژی خوردن تعادل از هر سه عنصر مغذی درشت است.

علاوه بر این ، برخی از گوشت ها مانند گوشت گاو و بوقلمون سرشار از تریپتوفان ، یک اسید آمینه است که در تولید ملاتونین ، هورمون تنظیم کننده خواب نقش دارد.

  5 اثر مضر خوردن گوشت زیاد: افرادی که دوست دارند گوشت بخورند باید بدانند! - تصویر 1

خوردن بیش از حد گوشت ، به ویژه گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده که چربی زیادی دارند ، می تواند عوارض جانبی آزار دهنده و همچنین خطرات طولانی مدت برای سلامتی ایجاد کند.

ممکن است کمبود فیبر داشته باشید

پیامد دیگر خوردن بیش از حد گوشت این است که می توانید غذاهای دیگر از جمله غلات کامل ، میوه های تازه و سبزیجات را کمتر مصرف کنید.

در نتیجه ، ممکن است به دلیل سوi هاضمه دچار نفخ شکم ، یبوست یا اسهال شوید.

گوشت حاوی مواد مغذی بسیاری است ، اما یک چیز مهم فیبر است – نوعی کربوهیدرات که برای هضم غذا مهم است و به تنظیم قند خون کمک می کند.

رژیم های غذایی سرشار از فیبر با بهبود هضم غذا و سلامت کلی در ارتباط هستند – محققان معتقدند دلیل این امر این است که فیبر منبع خوبی از غذا را برای باکتری های مفید روده فراهم می کند که منجر به مزایای آن می شود. مزایای متابولیسم

  5 اثر مضر خوردن گوشت زیاد: افرادی که دوست دارند گوشت بخورند باید بدانند! - تصویر 2

پیامد دیگر خوردن بیش از حد گوشت این است که می توانید غذاهای دیگر از جمله غلات کامل ، میوه های تازه و سبزیجات را کمتر مصرف کنید.

ممکن است دچار کم آبی شوید

یکی دیگر از عوارض رژیم غذایی با گوشت زیاد این است که بدن شما برای پردازش پروتئین به آب زیادی احتیاج دارد که باعث کمبود آب بدن می شود.

اگرچه پروتئین برای سلامتی مهم است ، به ساخت و بازسازی عضلات کمک می کند ، اما مردم فکر می کنند که آنها به پروتئین بیشتری از آنچه در واقع نیاز دارند نیاز دارند.

  5 اثر مضر خوردن گوشت زیاد: افرادی که دوست دارند گوشت بخورند باید بدانند! تصویر 3

اگر مدت طولانی رابطه جنسی ندارید ، آیا این مضر است؟

توصیه رسمی پروتئین برای اکثر افراد کم تحرک حدود 0.36 گرم در 0.5 کیلوگرم وزن بدن است. حتی ورزشکاران بیش از حدود 1 گرم / 0.5 کیلوگرم وزن بدن در روز نیاز ندارند.

وقتی بیش از این مقدار مصرف می کنید ، بدن شما به مایعات بیشتری نیاز دارد تا از شر نیتروژن اضافی خلاص شود. اگر آب کافی برای جبران آن نمی نوشید ، ممکن است احساس سرگیجه یا ناراحتی کنید.

اهداف کاهش وزن شما می تواند خنثی شود

درست است که یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند با ادامه سیر نگه داشتن شما بعد از غذا به اهداف کاهش وزن خود برسید.

اما توجه به این نکته مهم است که برخی از انواع گوشت ها می توانند کالری فوق العاده بالایی داشته باشند ، به این معنی که کالری آنها بیشتر از سایر مواد غذایی (مانند سبزیجات) است.

گوشت های با بیشترین کالری شامل برش های چرب و محصولات فرآوری شده مانند همبرگر رستوران ، بیکن ، ژامبون و هات داگ است.

بنابراین ، اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، گوشت گاو ، مرغ و ماهی را بدون چربی انتخاب کنید – همه آنها معمولاً کالری کمتری در هر وعده دارند.

  5 اثر مضر خوردن گوشت زیاد: افرادی که دوست دارند گوشت بخورند باید بدانند! - تصویر 4

اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، گوشت گاو ، مرغ و ماهی را بدون چربی انتخاب کنید

افزایش خطر ابتلا به بیماری های خاص ، مانند سرطان و بیماری های قلبی عروقی

بسیاری از مطالعات نشان دهنده ارتباط بین خوردن مقدار زیادی گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده با افزایش خطر ابتلا به برخی سرطان ها و بیماری های قلبی عروقی است.

گوشت های فرآوری شده مانند ژامبون ، بیکن و سوسیس مخصوصاً مضر هستند زیرا به طور عمده با مواد نگهدارنده شیمیایی به نام نیترات درمان می شوند. این مواد با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ ، کلیه و معده مرتبط هستند.

بیشتر کارشناسان بهداشت و متخصصان تغذیه توصیه می کنند گوشت را به میزان متوسط ​​مصرف کنید تا خطر بیماری های مزمن را به حداقل برسانید.

(منبع: خودی)

به گفته دشرکت ها و بازاریابی[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *