[ad_1]

در هوای سرد ، مجاری تنفسی کودکان خردسال بسیار مستعد ابتلا به عفونت و مشکلات مرتبط با عفونت دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی است. برخی از بیماری های کاملاً شایع عبارتند از: رینیت ، فارنژیت ، التهاب لوزه ، اوتیت میانی ، حنجره ، ذات الریه …

به گفته دکتر لو تی هون هان ، مدیر مرکز تنفسی ، بیمارستان مرکزی کودکان (هانوی) ، علاوه بر اثرات زمان ، اشتباه در مراقبت و محافظت از دستگاه تنفسی برای کودکان نیز مهمترین علت بیماری است.

اشتباه بزرگسالان باعث می شود کودکان در هنگام سرما به راحتی بیمار شوند - عکس 1.

برخی اشتباهات والدین می تواند کودکان را در معرض بیماری های تنفسی قرار دهد. تصویر: Huffpost کانادا.

دکتر هونگ هان گفت: “بسیاری از والدین بیش از حد لباس می پوشند و گرم نگه داشتن فرزندانشان را ممکن می دانند. هنگام بازی کودکان ، عرق می تواند به داخل لباس آنها نفوذ کرده و نوزاد را بیشتر آلوده کند.”

اشتباه دیگر این است که وقتی کودک بیمار است ، بعضی از والدین از غسل دادن کودکان خودداری می کنند زیرا نگران هستند که مستعد سرماخوردگی باشند. این عمل منطقی نیست ، زیرا بدن کودک در حال رشد ، به ویژه بسیاری از نوزادان زیاد بازی می کنند و عرق می کنند.

بنابراین ، دکتر هان توصیه می کند: “چه کودک تب داشته باشد ، سرفه یا رینیت ، گلو درد داشته باشد ، ما هنوز باید کودک را پاک کنیم ، لباس های او را هر روز برای کودک عوض کنیم. حتی والدین می توانند او را استحمام کنند. در یک اتاق گرم ، اما سعی کنید برای انجام سریع ، خشک و پوشیدن لباس گرم برای کودک.

مدیر مرکز تنفسی همچنین برخی از روش های پیشگیری از بیماری های تنفسی را برای کودکان خردسال توصیه می کند. این متخصص توصیه می کند خانواده هر روز بینی و گلو کودک را تمیز کنند ، گرم شوند ، اما اجازه ندهند کودک بیش از حد گرم شود و از عرق سرد نشود.

هنگام بیرون آوردن کودکان ، والدین باید از لباس گرم ، روسری ، بینی ، جوراب ، دست ، پا و ماسک برای فرزندان خود استفاده کنند تا از خطر سرماخوردگی در بینی ، دهان ، ریه ها جلوگیری کنند …

به طور خاص ، تغذیه نیز نقش مهمی در پیشگیری و کنترل بیماری های تنفسی دارد. والدین علاوه بر تأمین گوشت ، ماهی ، تخم مرغ ، شیر در رژیم غذایی ، باید ویتامین ها ، مواد معدنی ، سبزیجات و آب لازم را نیز برای افزایش مقاومت کودک اضافه کنند. برای نوزادان زیر 6 ماه در صورت امکان باید به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه کنیم.

روش موثر دیگر برای جلوگیری از بیماری های تنفسی ، واکسیناسیون کامل کودکان است. در عین حال ، باید از تماس کودک با کودکانی که بیمار ، تب یا سرفه هستند ، جلوگیری کنیم.

هنگامی که کودک علائمی از سرفه ، خس خس سینه ، تب ، داروهای بی پاسخ برای کاهش دما ، تنفس سریع ، گریه تحریک شده ، امتناع از خوردن غذا ، امتناع از شیردهی یا استفراغ را نشان داد ، والدین باید کودک را به نزدیکترین مرکز درمانی ببرند ، مراجعه به دکتر معاینه ، مشاوره و درمان به موقع.

مطابق با دانش جوان است[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *