[ad_1]

روانشناس مری ترامپ ، نویسنده کتاب خیلی زیاد و هرگز کافی نیست: چگونه خانواده من خطرناکترین مرد جهان را ایجاد کردند ، خطرناک ترین مرد جهان را تجزیه و تحلیل می کند. رفتار والدین پیامدهایی در رشد کودک دارد.

به گفته مری ترامپ ، بیشتر مردم خشونت جدی را سو abuse استفاده یا بی توجهی می دانند که می تواند تأثیر پایداری بر کودکان داشته باشد. اما رفتارهای مضر دیگری نیز وجود دارد که توسط والدین کمتر شناخته می شود و همچنین می تواند به فرزندان آنها آسیب برساند.

در اینجا 10 رفتار والدین آورده شده است که می تواند عواقب بدی داشته باشد ، همانطور که بزرگسالان در این کتاب ذکر شده اند:

1. از کودکان در برابر درد محافظت کنید

بسیاری از والدین نمی خواهند اجازه دهند فرزندشان آسیب ببیند ، بنابراین آنها اغلب فرزندان خود را از هرگونه ناراحتی محافظت می کنند.

اما این بسیار خطرناک است. این باعث می شود کودک کم تجربه با درد کنار بیاید. در بزرگسالی می توان آنها را نابود کرد ، در صورت مواجهه با ناملایمات و سختی ها به راحتی به آنها خیانت کرد.

2. احساسات کودک خود را از بین ببرید

اشتباه والدین در آموزش کودکان - عکس 1.

اگر از کودک خود بخواهید “دیگر نگران نباشد” یا “گریه را متوقف کند” به شما پیغام می دهد که احساسات او بسیار بد است. این به کودکان می آموزد که احساسات خود را پنهان کنند. با رشد کودکان ، آنها یاد می گیرند که احساسات واقعی خود را پنهان کنند یا درد را از راه های ناسالم فلج کنند.

3. فقط عملکرد کودک خود را تحسین کنید

هنگامی که والدین فرزندان خود را برای گرفتن نمره کامل آزمون ریاضی یا کسب بیشترین امتیاز در یک بازی تحسین می کنند ، به فرزندان شما می آموزند که موفقیت بیش از هر چیز دیگری مهم است.

بسیاری از کودکانی که فقط ستایش برای موفقیت را می شنوند ، به جای تلاش برای موفقیت یا جسورانه امتحان کردن چیزی وقتی بزرگ می شوند ، افرادی بی معنی برای موفقیت خواهند بود. کودکان ممکن است برای پیروزی مایل به دروغ ، تقلب و دزدی باشند.

4. زندگی غیرمستقیم از طریق کودکان

بسیاری از والدین زخم هایی در قلب خود دارند که بهبود نیافته اند ، بنابراین آنها می خواهند فرزندانشان کارهایی را که هنوز انجام نداده اند به عنوان راهی برای بهبود زخم ها انجام دهند.

این کودکان بزرگ می شوند ، به خود افتخار نمی کنند ، عدم توانایی در مسئولیت پذیری. آنها ممکن است از والدین خود ناامید شده و همچنین به آنها کمک کنند تا در تصمیم گیری به آنها کمک کنند.

5. انتظار کمال داشته باشید

پرسیدن می تواند برای کودکان مفید باشد. به من بیاموز که می توانی بیش از آنچه فکر می کنی انجام دهی.

اما انتظار کمال کودک را تحت فشار قرار می دهد. کودکانی که بزرگ می شوند به افرادی تبدیل می شوند که به راحتی از یک شکست کوچک سقوط می کنند یا احساس می کنند به اندازه کافی خوب نیستند تا نتوانند به آنچه شما گفتید برسند.

6. برای رسیدن به انطباق از ترس استفاده کنید

والدین تهدید می کنند ، مشاجره می کنند … فرزندانشان را وادار به اطاعت می کنند ، اما ترساندن کودکان می تواند نتیجه معکوس دهد.

کودکان بر اساس ترسشان تصمیم می گیرند نه بر اساس آنچه که آنها واقعاً درست می دانند. این امر باعث می شود تا کودکان بدون کنترل خود ، به نظرات و نگرش دیگران وابسته شوند.

7. سعی کنید برای عشق خود بجنگید

بعضی از والدین ، ​​چه طلاق گرفته و چه خوشبخت ، معمولاً راهی برای جلب محبت فرزندانشان پیدا می کنند. حتی بسیاری از مادران و پدران پس از طلاق از مخالفان خود بد می گویند تا فرزندانشان بتوانند متحدان آنها شوند.

به دست آوردن حمایت از کودک ، والدین می توانند لحظه ای احساس راحتی کنند اما می توانند به کودک آسیب برسانند. با رشد کودک ، فرزند شما همچنین راهی برای دستکاری دیگران پیدا می کند تا راهی برای دستیابی به خواسته های خود باشد.

8- باعث احساس گناه در کودکان می شود

به فرزندان خود یادآوری کنید که چقدر برای پرداخت هزینه آنها کار کرده اید.

شما اصرار دارید که اگر آنها واقعاً شما را دوست دارند ، باید آنچه را که می خواهید انجام دهند و باعث می شود که به دلیل عدم پیروی از والدین خود احساس گناه کنند.

این امر همچنین آنها را به عنوان هدفی آسان برای کسانی که می خواهند اطلاعات خود را نادرست ارائه دهند یا از آنها به عنوان ابزاری برای خود استفاده می کنند ، با استفاده از جرایم مشابه ، هدف قرار دهد.

آنها همچنین می توانند به شخصی تبدیل شوند که از گناه به عنوان سلاحی علیه عزیزان خود استفاده کند.

9. کودکان را از همان کودکی به حمایت تبدیل کنید

والدین بیشتر از آنچه قادر به افزایش اضطراب هستند ، به کودکان اطلاعات و مسئولیت می دهند و احساس می کنند که شما برای اداره خانواده آماده نیستید.

با بزرگ شدن ، شخصی خواهید بود که همیشه مضطرب است و سعی می کند همه چیز را در اطراف خود کنترل کند تا احساس امنیت کند.

10. بدون احساس

کودکان به حضور شما احتیاج دارند ، نه هدیه. والدینی که همیشه به تلفن چسبیده اند یا بیش از حد مشغول کار و استرس از کار هستند و وقت کمتری را با فرزندان خود سپری می کنند ، رشد عاطفی کودک خود را تشویق نمی کنند.

کودکانی که با والدین غیر احساسی بزرگ می شوند ممکن است در بزرگسالی در برقراری روابط سالم و معنی دار دچار مشکل شوند.

مطابق با نگوک ترنگ /ویتنام[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *