[ad_1]

واکسن دوم به نام کوویواک توسط موسسه واکسن ها و بیولوژیک های Nha Trang (IVAC) ساخته شد. IVAC در حال حاضر پیشنهادی را به وزارت بهداشت برای اجازه تحقیق در مورد واکسن Covivac در داوطلبان تکمیل کرده است.

هفته آینده ، شورای اخلاق ملی تحقیقات زیست پزشکی (وزارت بهداشت) برای بررسی سوابق بررسی و تصمیم گیری در مورد مجاز بودن آزمایشات بالینی Covivac تشکیل جلسه می دهد.

در صورت تأیید ، IVAC با موسسه ملی بهداشت و اپیدمیولوژی ، دانشگاه پزشکی هانوی ، برای اجرای آزمایشی برای واکسن Covivac در انسان هماهنگ شد. زمان پیش بینی شده در اواخر ژانویه 2021 ، تقریبا 2 ماه زودتر از برنامه قبلی (اوایل مارس 2021) است.

دکتر Duong Huu Tai – مدیر IVAC Nha Trang – بعد از ظهر 3 ژانویه تأیید کرد که کاهش تقریباً 2 ماهه مربوط به فناوری نیست بلکه به کاهش رویه ها مربوط می شود.

واکسن در گروه های داوطلب در دوزهای مختلف (1 میکروگرم ، 3 میکروگرم) آزمایش می شود. هر فرد به 2 آمپول با فاصله 28 روز نیاز دارد.

ارزیابی و بررسی آزمایشات انسانی واکسن 2 علیه COVID-19 در ویتنام - عکس 1.

داوطلبان در آزمایش فاز 1 کوویاک بین 18 تا 59 سال سن داشتند ، سالم بودند ، هیچ بیماری زمینه ای نداشتند و از جمله معیارهای خاص دیگر به خوبی آزمایش شده بودند. فاز 1 انتظار می رود در آوریل 2021 به پایان برسد. اگر نتایج سه مرحله خوب باشد ، دومین واکسن ویتنام علیه COVID-19 در اواخر سال 2021 منتشر می شود.

در کوتاه مدت ، IVAC می تواند به ظرفیت 3 میلیون دوز در سال برسد. وزارت بهداشت درخواست کرد که این واحد به بهبود روند تولید ، افزایش ظرفیت و اطمینان از کیفیت و پایداری واکسن ها ادامه دهد.

شناخته شده است که قبل از تکمیل مشخصات کارآزمایی بالینی ، کوویواک در حیوانات پیش بالینی مورد بررسی قرار گرفت ، از نظر ایمنی و ایمنی زایی ارزیابی شد ، و نتایج خوبی نیز حاصل شد. نمونه های واکسن کوویواک نیز در ایالات متحده و انستیتوی مرکزی بهداشت و اپیدمیولوژی مورد ارزیابی قرار گرفت.

در مقایسه با Nano Covax (اولین واکسن ضد COVID-19 که تحت آزمایش تزریق فاز 1 تولید شده توسط شرکت نانوژن قرار می گیرد) ، Covivac وقتی واکسن تولید شده در فرآیند پروتئین نوترکیب است ، از نظر فناوری تفاوت دارد. یک طرف آن واکسن ناقل غیرفعال است. اما هر دو واکسن “ساخت ویتنام” طبق مقررات ایمن هستند.

IVAC از فناوری کشت تخم مرغ جنینی استفاده می کند تا فرآیند واکسیناسیون COVID-19 مشابه واکسن A / H5N1 که قبلاً تاسیس شده است و ظرفیت 3 میلیون دوز در سال را دارد.

در مطالعه تولید واکسن COVID-19 ، موسسه از سویه NDV-LaSota-S به عنوان بردار بیان پروتئین S SARS-CoV-2 استفاده کرد. این یک سویه با حدت کم است که در بسیاری از واکسن ها استفاده می شود.

وزیر بهداشت نگوین تان لانگ در یک نشست آنلاین با بیش از 700 نقطه پل برای جلوگیری از شیوع COVID-19 در 23 دسامبر سال 2020 ، گفت که تزریق آزمایشی واکسن COVID-19 به انسان در آفریقای جنوبی و جنوبی تزریق می شود. شمال ، اطمینان از یکنواختی.

طبق اطلاعات آکادمی پزشکی نظامی ، بعد از ظهر 3 ژانویه ، این واحد در حال آزمایش واکسن Covid-19 Nano Covax برای 30 نفر است. تمام افراد تزریق شده ایمن هستند و هیچ عارضه جانبی پس از تزریق ندارند.

در پنجشنبه[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *