[ad_1]

ترامپ امیدوار است در 19 ژانویه ، آخرین روز ریاست جمهوری خود ، عفو عمومی را اعلام کند. این لیست بخشودگی در حال حاضر توسط مشاوران ارشد کاخ سفید در حال بررسی است.

مطابق با بلومبرگآقای ترامپ با مشاوران ارشد خود در مورد موضوع خود بخشودگی صحبت کرده است ، موضوعی که هرگز در دوره روسای جمهور قبلی اتفاق نیفتاده است. بزرگترین سوالی که تیم حقوقی وی با آن روبرو است می تواند این باشد که آیا رئیس جمهور قدرت عفو دارد یا خیر.

آقای ترامپ در حال آماده سازی برای بخشش خود و عزیزانش است - عکس 2.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی عفو برای خود است. تصویر: AP

پدران مingسس ایالات متحده ، در تهیه پیش نویس قانون اساسی ، حق عفو را راهی برای رحمت و خدمت به منافع عمومی می دانستند. اولین عفو ​​توسط رئیس جمهور جورج واشنگتن در سال 1795 صادر شد و دو مرد به جرم شرکت در شورش ویسکی علیه دولت برای وضع مالیات بر مشروبات الکلی محکوم شدند.

قانون اساسی پیش بینی کرده است که رئیس جمهور “حق عفو جرایم فدرال را دارد ، مگر در موارد استیضاح”. این قدرت گسترده مطلق تلقی می شود ، اگرچه در یادداشت 1974 شورای حقوقی نیکسون آمده است که “رئیس جمهور قابل بخشش نیست” زیرا این یک اصل اساسی قانونی را نقض می کند. سنگ بنای آمریکا “این است که هیچ کس نمی تواند در پرونده خود به عنوان قاضی عمل کند.”

بخشودگی شخصی می تواند به دلیل اتهامات بی شماری در مورد فرار مالیاتی ، زنای محصنه با پورنو ستاره استورمی دانیلز یا سو mis استفاده از صندوق کمیته کشف در سال 2017 ، ترامپ را در برابر پیگرد قانونی محافظت کند. آقای ترامپ به عنوان یک واقعیت مورد عفو قرار می گیرد ، همچنین این بدان معنی است که وی به طور غیرمستقیم احتمال محاکمه به دلیل نقض قانون خود را تأیید می کند.

ترامپ همچنین برای مقامات ارشد کاخ سفید لیست عفو را ذکر کرده است ، اگرچه هیچ اتهامی علیه آنها تشکیل نشده است ، از جمله رئیس ستاد مارک میدوز ، مشاور ارشد استفان میلر ، مدیر منابع انسانی جان مک کانتی و مدیر رسانه های اجتماعی دان اسکاوینو.

ایوانکا ترامپ ، دختر بزرگ و همسرش جارد کوشنر ، هر دو از مقامات کاخ سفید نیز مشروط در نظر گرفته می شوند. اعتقاد بر این است که وودی خصوصی ترامپ ، رودی جولیانی نیز در لیست عفو است.

آقای ترامپ در حال آماده سازی برای عفو خود و عزیزانش است - عکس 3.

ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر نیز لیستی برای بخشودگی ترامپ دارند. تصویر: AP

همچنین برای سایر اعضای خانواده رئیس جمهور و همچنین دوستان و متحدان عفو ​​مقدماتی در نظر گرفته شده است. از جمله کیمبرلی گیل فویل ، مجری سابق فاکس نیوز ، دوست پسر ارشد دونالد ترامپ جونیور. یا آلبرت پیرو ، که قبلاً با آقای ترامپ در معاملات املاک و مستغلات کار می کرد و به جرم کلاهبرداری مالیاتی محکوم شد.

به گفته منابع بلومبرگ ، پرزیدنت ترامپ از این دستورات عفو برای محافظت از بستگان در برابر آزار و شکنجه برای هر جنایتی می خواهد.

آقای ترامپ همچنین در حال بررسی عفو برای افراد مشهور مرتبط با خود ، از جمله خواننده رپ Lil Wayne و رپ Kodak Black است.

لیست عفو ترامپ اکنون تحت کنترل وکلا قرار دارد ، زیرا آنها نگرانند که این عفو ​​می تواند ادعاهای جدیدی راجع به انسداد عدالت علیه بستگان وی ایجاد کند. دادگاه تا حدی توسط مشاور کاخ سفید پت سیپولونه هدایت می شود. کاخ سفید هنوز توضیحی نداده است.

مطابق با ستاره[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *